Сребролюбие (Библейский урок)

Сребролюбие (Библейский урок) flag_ru_40 Тема урока: “Сребролюбие – нехорошая любовь”

Библейский текст для запоминания: “Как богатство увеличивается, пусть твое сердце не привязывается к нему”. Псалом 62:10 (2ч.)

Сребролюбие – таки действительно нехорошая любовь. Только однажды любовь бывает неправильной – любовь ко греху. Возникает вопрос, что это за любовь? Конечно, фальшивая. Значит, никакая она не любовь. Что же тогда? Скорее всего идол, которому человек поклоняется. Перед началом занятия разбросайте на полу копейки. Когда сходиться дети, они, разумеется, будут спрашивать, что все это значит; объясните им, что это прошел копеечный дождь и оставил свои следы, но вы не обращайте на это внимания.

1. Поздравление учителя. Разверните перед детьми свою записную книжку, в котором закладкой служить гривна. Сделайте так, чтобы дети это заметили.

2. Молитва.

3. Приход Игрушки. Пусть и она удивляется разбросанным деньгам на полу, спрашивает у детишек, что случилось. Игрушка приносит с собой на урок фальшивые деньги. (Эти “декоративные” продаются в каждом газетном киоске. Если у вас нет возможности их купить, изготовьте сами). Дело в том, что на рынке ей дали сдачу этими деньгами, а теперь она ни в одном магазине не может ими рассчитаться. Как быть? Отвечает учитель на эти вопросы. Единственное, что можно сделать – это выбросить или подарить нашим детям. Никому, ни одному банку, магазину или киоску не нужны фальшивые (мертвые) деньги. Так как Богу не нужна наша фальшивая, мертвая вера.

4. Поверхностное (более глубокое будет позже) ознакомление детей с темой урока – сребролюбие. Это вы вынуждены сделать в начале в связи с тем, что дети в течение всего урока за выполнение работы зарабатывать деньги. Условия заработка денег: – За каждую тщательно выполненную работу – одна денежка; – Ребенок сразу получает ее на руки, собирает и хранит сама. В конце урока будет работать школьный магазин, в котором можно будет за денежки купить что-то для себя. Заинтересуйте детей этим.

5. Проверка домашнего задания. Теперь, кроме наклейки, ребенок может получить денежки: за знание библейского стиха, библейской истории, раскрашенный рисунок и т.д.

6. Пение. За активный пение – тоже денежка. Пусть Бог даст вам мудрости не обидеть и не обделить ни одного ребенка. Глубокое ознакомление детей с темой урока. Расскажите детям немного о деньгах, почему они возникли и для какой цели. Информация, которая вам понадобится. • На Каролинских островах (это побережье Тихого океана) есть малочисленная государство Ян. Туристы, посещающие эти острова, удивляются огромным каменным деньгам этого государства. Некоторые каменные, с позволения сказать, “монеты” достигают 60 см толщины и до четырех метров в диаметре. Но стоимость каменной “монеты” не зависит от ее величины. Она зависит от количества погибших людей, которые транспортировали этот камень на остров. У многих жителей Яна деньги лежат перед домом. Еще и сегодня ими рассчитываются, правда, только по ценности культурного характера. • В начале прошлого века российско-американская компания на Аляске выпустила кожаные деньги. Первый выпуск был отпечатан на тюленьей коже. • В качестве денег Киевской Руси использовался мех – беличьи шкурки, связанные вместе по 18 штук и скрепленные свинцовыми пломбами. • В Киевской Руси понятие “гривна” не было тождественным понятию деньги. Сначала так на Руси-Украине называли шейный обруч – украшение из драгоценного металла. С течением времени гривна становится также и военной наградой, которую вручали участникам военных действий. Воеводы получали золотые гривны, обычные воины – бронзовые. И только потом гривна стала деньгами. Так, название гривна, деньги современной Украины, как и другие мировые денежные единицы – лира, фунт, марка, песо получили от названия древних денежно-весовых единиц. Не забывайте, пожалуйста, что за хорошее поведение ребенок тоже должен получить денежку.

7. Игра “Сказочный дождь”. • Для ее проведения необходимо будет вам сшить из ткани два кошелька. Один в виде сердца (красный цвет ткани), второй взрослый кошелек (коричневый цвет) и повесить их на такой высоте, чтобы дети могли до них дотянуться. • Объясните детям, наблюдая за окружающей средой, мы замечаем, что птицы живут в гнездах, а не в трубах домов, мыши в норках, а не в чьих-то ботинках, собаки имеют свои будки, они же не проживают, скажем, в ваннах, в медведей является берлоги … Так и с деньгами, их дом – кошелек, именно в нем должны они проживать, а не в сердце. • После этого вступления прикажите детям собрать копейки с пола и бросить в правильный (имеется в виду не в “сердечный”, а в “кошелечный”) дом. • За каждый правильный выбор (бросил ребенок одну копейку в кошелек) – одна денежка. • Если копейку опустили в “сердечный” дом, такой участник игры не получает денежку. • Дети без посторонней (вашей) помощи должны определить верный денежный дом. Следите за тем, чтобы малыши не кричала и не суетилась. Мудрые дети в этой игре станут богатыми.

8. Изложение темы. История о богатом юноше – Евангелие от Марка 10:17-27. Старайтесь дословно перевести детям это событие. В мире всегда были и есть люди, которые служат богатству, а не Христу; поклоняющихся богатству, а не Богу; которые упование возлагают на временное богатство, а не на вечное, Боже. А это неверно и глупо. Если ребенок хочет попасть в рай, она должна помнить, что ее сердце должно быть домом для Иисуса, а не денег. Сегодняшним школьникам – будущим мамам и папам придется в своей жизни много работать, чтобы зарабатывать деньги. Но богатство никогда пусть не займет место Бога в их, сердцах. Богатый юноша поступил глупо, он полюбил деньги больше Господа. Кого любишь, за тем и следуешь. Его ошибка в том, что он заботился только о земной жизни, а о вечном не думал. Мы не знаем, в Евангелии об этом не написано, покаялся юноша перед Богом или нет, вечность все нам расскажет. Но учимся на чужих ошибках – будем жить с Иисусом Обсудите эту историю (заметьте, не притчу) с детьми. Спросите, хотел бы кто-то из присутствующих в классе оказаться на месте богатого юноши? Какими были бы его (ее) действия?

9. Раскрашивание рисунка. Напоминайте юным художникам о том, что качество работы награждается денежками.

10. Изучение библейского стиха (Псалом 62:10) обязательно иллюстрируется. – При словах “Как богатство увеличивается” – надуйте воздушный шарик. Привяжите к ней длинной веревкой сердце (то кошелек, который использовался в игре). – При словах “… пусть твое сердце не привязывается к нему” – разрежьте ножницами ту веревку и сердце отложите в сторону. Иллюстрируется – один раз, стих повторяется несколько. За усердие в изучении библейского стиха дается денежка.

11. Игра “Магазин”. Сделайте витрину из тех “товаров”, которые вы можете предложить детям. Они не обязательно должны быть новыми, можно и в меру использоваными. Это могут быть: книги, игрушки, канцтовары, прочая мелочь. Главное то, что эти вещи покупаются на заработанные деньги. • Поставьте возле каждого товара цену (стоимость продумайте с расчетом на сумму возможного заработка; сделайте это накануне урока). • Никто не обделите, чтобы никто не обиделся. Но игру (и само занятие) проводите оперативно. • Подведите итог урока. “Деньги – это не зло, когда оно в кошельке, а зло, когда в сердце. Ибо сердце должен жить Бог”.

12. Выставление оценок.

13. Объяснение домашнего задания.

14. Молитва. Благодарите Бога за все, за деньги в том числе, за купленные вещи, по Христову науку. Наш Бог – очень щедрый!

15. Объявления.

Не забывайте, пожалуйста, общаться с родителями. Напоминайте им о том, чтобы они вместе с детьми перечитывали все тексты, напечатанные в рабочей тетради. Они интересны и поучительны. Благодарите родителям за их детей! Интересуйтесь жизнью ребенка искренне и с любовью!

Р.S. Спасибо, что вы подготовили и провели этот сложный урок.

 

flag_ua_40 Тема уроку: “Грошолюбство — недобра любов”

Біблійний текст для запам’ятовування:  “Як багатство збільшується, то нехай твоє серце не прив’язується до нього”. Псалом 62:10 (2ч.)

Грошолюбство — таки дійсно недобра любов. Єдиний випадок, коли любов буває неправильною — любов до гріха. Постає питання, що то за любов? Звісно, фальшива. Значить, ніяка вона не любов. Що ж тоді? Швидше всього ідол, якому людина поклоняється. Перед початком заняття порозсипайте на підлозі копійки. Коли сходитимуться діти, вони, зрозуміло, будуть запитувати,, що все це значить; поясніть їм, що це пройшов копійковий дощ і залишив свої сліди, але ви не звертайте на це уваги.

1. Вітання вчителя. Розгорніть перед дітьми свій записничок, в якому закладкою слугуватиме гривня. Зробіть так, щоб діти це помітили.

2. Молитва.

3. Прихід Іграшки. Нехай і вона дивується розкиданим грошам на підлозі, запитує у дітвори, що це трапилося. Іграшка приносить з собою на урок фальшиві гроші. (Ці “декоративні” продаються у кожному газетному кіоску. Якщо у вас немає можливості їх купити, виготовіть самі). Справа в тім, що на ринку їй дали здачу цими грошима, а тепер вона в жодному магазині не може ними розрахуватися. Як бути? Відповідає вчитель на ці запитання. Єдине, що можна зробити — це викинути їх або подарувати нашим діткам. Нікому, жодному банку, магазину чи кіоску не потрібні фальшиві (мертві) гроші. Так як Богу не потрібна наша фальшива, мертва віра.

4. Поверхневе (більш глибоке буде згодом) ознайомлення дітей з темою уроку — грошолюбство. Це ви вимушені зробити на початку у зв’язку з тим, що діти протягом усього уроку за виконання роботи зароблятимуть гроші. Умови заробітку грошей: — за кожну старанно виконану роботу — одна грошинка; — дитина одразу отримує її на руки, збирає та зберігає сама. В кінці уроку працюватиме шкільний магазин, в якому можна буде за грошинки купити щось для себе. Зацікавте дітей цим.

5. Перевірка домашнього завдання. Тепер, крім наклейки, дитина може отримати грошинки: за знання біблійного вірша, біблійної історії, розфарбований малюнок і т.д.

6. Спів. За активний спів — теж грошинка. Нехай Бог дасть вам мудрості не образити і не обділити жодної дитини. Глибше ознайомлення дітей з темою уроку. Розкажіть дітям трохи про гроші, чому вони виникли і для якої цілі. Інформація, яка вам знадобиться. • На Каролінських островах (це узбережжя Тихого океану) є малочисельна держава Ян. Туристи, які відвідують ці острови, дивуються величезним кам’яним грошам цієї держави. Деякі кам’яні, з дозволу сказати, “монети” досягають 60 см товщини і до чотирьох метрів в діаметрі. Та вартість кам’яної “монети” не залежить від її величини. Вона залежить від кількості загиблих людей, котрі транспортували цей камінь на острів. У багатьох жителів Яна гроші лежать перед будинком. Ще і сьогодні ними розраховуються, правда, лише за цінності культурного характеру. • На початку минулого століття російсько-американська компанія на Алясці випустила… шкіряні гроші. Перший випуск був віддрукований на тюленячій шкірі. • В ролі грошей Київської Русі використовувалось хутро — білячі шкурки, зв’язані разом по 18 штук та скріплені свинцевими пломбами. • У Київській Русі поняття “гривня” не було тотожним поняттю гроші. Спершу так на Русі-Україні називали шийний обруч — прикрасу з дорогоцінного металу. З плином часу гривня стає також і військовою нагородою, яку вручали учасникам військових дій. Воєводи отримували золоті гривні, звичайні вояки — бронзові. І лише згодом гривня стала грошима. Отож, назву гривня, гроші сучасної України, як і інші світові грошові одиниці — ліра, фунт, марка, песо дістали від назви давніх грошово-вагових одиниць. Не забувайте, будь ласка, що за гарну поведінку дитина теж має отримати грошинку.

7. Гра “Казковий дощ”. • Для її проведення необхідно буде вам пошити з тканини два гаманці. Один у вигляді серця (червоний колір тканини), другий, дорослий гаманець (коричневий колір) і повісити їх на такій висоті, щоб діти могли до них дотягнутися. • Поясніть дітям, що спостерігаючи за довкіллям, ми помічаємо, що птахи живуть в гніздах, а не в димарях будинків, миші в нірках, а не в чиїхось черевиках, собаки мають свої буди, вони ж не мешкають, скажімо, у ваннах, у ведмедів є берлоги… Так і з грошима, їхній дім — гаманець, саме у ньому повинні вони проживати, а не в серці. • Після цього вступу накажіть дітям позбирати копійки з підлоги та вкинути у вірний (мається на увазі не в “сердечний”, а в “гаманечний”) будинок. • За кожен правильний вибір (вкинула дитина одну копійку в гаманець) -— одна грошинка. • Якщо копійку опустили в “сердечний” дім, такий учасник гри не отримує грошинку. • Діти без сторонньої (вашої) допомоги повинні визначити вірний грошовий дім. Слідкуйте за тим, щоб малеча не галасувала і не метушилася. Мудрі діти у цій грі стануть багатими.

8. Виклад теми. Історія про багатого юнака — Євангеліє від Марка 10:17-27. Намагайтеся дослівно переказати дітям цю подію. У світі завжди були і є люди, які служать багатству, а не Христу; які поклоняються багатству, а не Богу; котрі надію свою покладають на тимчасове багатство, а не на вічне, Боже. А це невірно та безглуздо. Якщо дитина хоче потрапити до раю, вона повинна пам’ятати, що її серце повинне бути домом для Ісуса, а не грошей. Сьогоднішнім школярам — майбутнім мамам і татам доведеться в своєму житті багато працювати, щоб заробляти гроші. Але багатство ніколи нехай не займе місце Бога в їхніх, серцях. Багатий юнак вчинив нерозумно, він полюбив гроші більше за Господа, а кого любиш, за тим і слідуєш. Його помилка в тому, що він дбав лише про земне життя, а про вічне не думав. Ми не знаємо, в Євангелії про це не написано, чи покаявся той юнак перед Богом чи ні, вічність усе нам розповість. Але вчімось на чужих помилках — живімо з Ісусом! Обговоріть цю історію (зауважте, не притчу) з дітьми. Запитайте, чи хотів би хтось із присутніх у класі опинитися на місці багатого юнака? Якими були б його (її) дії?

9. Розфарбовування малюнка. Нагадуйте юним художникам про те, що якість роботи нагороджується грошинками.

10. Вивчення біблійного вірша (Псалом 62:10) обов’язково ілюструється. — При словах “Як багатство збільшується” — надуйте повітряну кульку. Прив’яжіть до неї довгою мотузкою серце (той гаманець, котрий використовувався у грі). — При словах “… то нехай твоє серце не прив’язується до нього” — розріжте ножицями ту мотузку і серце відкладіть у бік. Ілюструється — один раз, вірш повторюється декілька. За старанність у вивченні біблійного вірша дається грошинка.

11. Гра “Магазин”. Зробіть вітрину з тих “товарів”, які ви можете запропонувати дітям. Вони не обов’язково мають бути новими, можна і в міру вживані. Це можуть бути: книги, іграшки, канцтовари, інший дріб’язок. Головне те, що ці речі купуються за чесно зароблені гроші. • Поставте біля кожного товару ціну (вартість продумайте з розрахунком на суму можливого заробітку; зробіть це напередодні уроку). • Нікого не образьте, не обділіть. Але гру (та й саме заняття) проводьте оперативно. • Підведіть підсумок уроку. “Гроші — це не зло, коли воно в гаманці, але зло, коли в серці. Бо в серці має жити Бог”.

12. Виставлення оцінок.

13. Пояснення домашнього завдання.

14. Молитва. Дякуйте Богові за все, за гроші в тому числі, за куплені речі, за Христову науку. Наш Бог — дуже щедрий!

15. Оголошення.

Не забувайте, будь ласка, спілкуватися з батьками. Нагадуйте їм про те, щоб вони разом з дітьми перечитували усі тексти, надруковані в робочому зошиті. Вони цікаві та повчальні. Дякуйте батькам за їхніх дітей! Цікавтеся життям дитини щиро і з любов’ю!

Р.S. Дякуємо, що ви підготували та провели цей складний урок.


Получайте свежие статьи прямо себе на почту.


Введите свой E-mail и нажмите на кнопку для подтверждения



Вы можете оставить комментарий ниже.

Оставить комментарий

Рейтинг@Mail.ru Мальчишки и девчонки, а также их родители Каталог Христианских Ресурсов «Светильник»